7 korzyści z nowoczesnego systemu POS

Program POS dla gastronomii i handlu to zintegrowany punkt sprzedaży. W jego skład wchodzi terminal dotykowy, specjalne oprogramowanie oraz urządzenia fiskalne. Na takie rozwiązanie decydują się bary, kawiarnie, restauracje, pizzerie, ale także noclegownie i hotele. Dlaczego warto inwestować w dobre oprogramowanie POS?
Sprecyzuj swoje potrzeby
Przedsiębiorca, który wybiera dla swojego biznesu program POS, może przebierać w wielu produktach tego typu. Warto pamiętać o tym, by nie przepłacać za system, którego możliwości nie będą wykorzystywane. Przed zakupem przydaje się analiza potrzeb pod kątem własnego biznesu. Pomoże dobrać odpowiednie oprogramowanie, jak również sprzęt komputerowy. Jakie zalety ma skrojony na miarę POS?
1. Łatwość stosowania. Producenci mają świadomość, że osoby obsługujące terminal nie muszą być biegłe w nowoczesnych technologiach. To dlatego interfejs zwykle jest maksymalnie uproszczony. Wszystkie transakcje mogą więc przebiegać szybko i intuicyjnie. W przypadku punktów handlowych wystarczy krótkie szkolenie pracownika, aby mógł obsługiwać terminal.
2. Szybkość wprowadzania danych to cecha, którą docenią zwłaszcza pracownicy w małych sklepach. Systemy POS obsługują także czytniki kart kreskowych. Natychmiastowy odczyt znacznie usprawnia finalizowanie transakcji handlowych.
3. Sprawna aktualizacja danych dotyczy informacji o produktach, usługach, cenach i aktualnych promocjach. Pracownicy otrzymują także komunikat o dostępności konkretnego produktu. Zmiany aktualizacji są dokonywane za pomocą kilku kliknięć.
4. Obsługa różnych modeli biznesowych. Program POS łatwo dopasować do specyfiki konkretnego biznesu. Nieco inaczej wygląda zarządzanie salonem fryzjerskim, motelem lub punktem gastronomicznym. Co więcej, system może działać zarówno w pojedynczym punkcie, jak i kilku, wchodzących w skład sieci.
5. Bezpieczeństwo danych wpisane jest w ryzyko biznesu. Nowoczesne systemy POS w opierają się na wbudowanych mechanizmach rozliczeniowych (np. naliczanie podatku VAT odbywa się automatycznie). Dzięki minimalizacji czynnika ludzkiego ryzyko popełnienia błędów jest niewielkie.
6. Wsparcie techniczne, oferowane przez producentów. W przypadku awarii lub trudności obsługi systemu można liczyć na pomoc techniczną producenta. Dzięki temu restauracja lub salon nie musi zamykać swojej działalności do czasu naprawienia usterki.
7. Raportowanie, czyli dostęp do wielu ważnych danych. Taką opcję mają już standardowe programy POS. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowego modułu, który pozwala na analizę wyników pracy lokalu. Co więcej, łatwo w ten sposób podejrzeć, czyja praca jest najbardziej efektywna, a który pracownik musi jeszcze popracować nad wydajnością.
Systemy POS są konstruowane w elastyczny sposób. To swego rodzaju szkielet, do którego można dokupywać kolejne elementy konstrukcji. Dodatki warto kompletować pod kątem branży, której są dedykowane.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.