Czy w pandemii da się na czymś zarobić?

Według dyrektora biura sprzedaży „BCS broker” najprostszym sposobem inwestowania pieniędzy jest otwarcie lokaty bankowej i uzyskanie odsetek. Główną rzeczą przy wyborze banku powinien być jego udział w systemie ubezpieczenia depozytów bankowego funduszu gwarancyjnego, który gwarantuje klientowi wypłatę odszkodowania w przypadku upadłości organizacji. Pod względem rentowności najbardziej opłacalna będzie lokata dla nowych klientów, gdyż najwyższe oprocentowanie wynosi na ten moment dla kilku banków 3,00 proc.
Drugim sposobem na inwestowanie pieniędzy jest zakup nieruchomości. W czasie kryzysu nasz rząd zaoferował polakom planowane dofinansowania do kredytu hipoteczny na poziomie nawet 20,000 zł.
Eksperci zaznaczyli, że zakup mieszkania powinny rozważyć osoby, które posiadają odpowiednie zaplecze gotówkowe (wpłata własna powinna wynosić co najmniej 20 proc.) a poduszka finansową powinna wystarczyć na dwie lub trzy raty z góry. W przypadku, gdy mieszkanie jest przeznaczone do wynajmu lub odsprzedaży ważne jest, aby kupić je w dobrej cenie. Duży popyt dotyczy mieszkań z jednym i dwoma pokojami w pobliżu centrum lub w dużych dzielnicach mieszkalnych. Tak więc, przeciętne mieszkanie jednopokojowe za 200,000 PLN przyniesie 5-6 procent dochodu przy wynajmowaniu go za 1200zł miesięcznie.
Trzecim sposobem na „wzbogacenie się” w kryzysie jest zarabianie na wahaniach kursów walut. Zdaniem ekspertów nie opłaca się kupować i sprzedawać go w bankach i kantorach, lepiej robić to na giełdzie otwierając rachunek maklerski w banku lub licencjonowanej firmie. Najlepszym okresem na zakup waluty byłyby „spokojne okresy bez gwałtownych wahań kursu”.
Kolejnym sposobem na zarabianie w kryzysie jest handel na giełdzie akcjami. Zaleca się, aby początkujący inwestorzy zaczęli od zakupu wiarygodnych papierów wartościowych takich jak obligacje kredytów lub akcje spółek uprzywilejowanych.
Tym, którzy nie mają pieniędzy na inwestycje radzimy przeanalizować dokładnie sytuację finansową: zrezygnować z zakupów, ograniczyć konsumpcję do dóbr pierwszej potrzeby, zrezygnować z niepotrzebnych abonamentów i dokonać odliczeń podatkowych. Inwestowanie możemy także zacząć od drobnych kwot.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.