Liposukcja brzucha – jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z tej partii ciała?

Liposukcja brzucha to powszechnie wykonywany zabieg medycyny estetycznej, który pozwala zredukować niechcianą tkankę tłuszczową w tej okolicy i ujędrnić skórę. Szczególną popularnością cieszy liposukcja laserowa, która coraz częściej wypiera tradycyjną metodę z użyciem skalpela.
Liposukcja brzucha – przyczyny gromadzenia się tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha
Zanim przedstawimy szczegóły liposukcji brzucha z użyciem systemu laserowego, warto wspomnieć, co przyczynia się do gromadzenia tkanki tłuszczowej w tym rejonie? Tzw. oponka na brzuchu może być konsekwencją:
- źle zbilansowanej diety,
- braku aktywności fizycznej,
- przewlekłego stresu,
- zaburzonej gospodarki hormonalnej.
Na szczęście osoby, które walczą z nadmiarem tkanki tłuszczowej, mogą poddać się laserowej liposukcji brzucha i pozbyć kompleksów na tym tle.
Płaski brzuch – na czym polega laserowa liposukcja brzucha?
Liposukcja brzucha, oferowana m.in. w warszawskiej Klinice Miracki, może być przeprowadzona za pomocą różnych technologii. Pozytywne opinie zadowolonych pacjentek zbiera np. liposukcja LipoLife 3G, które redukuje zbędną tkankę tłuszczową, jednocześnie ujędrniając i obkurczając skórę. Wszystko to jest możliwe dzięki precyzyjnemu laserowi diodowemu o długości fali 1470 nm w systemie radialnym, który powoduje rozbicie tkanki tłuszczowej do półpłynnej konsystencji, co pozwala specjaliście na jej bezproblemowe odessanie za pomocą kaniuli. Urządzenie jednocześnie obkurcza tkanki okalające oraz pobudza fibroblasty do intensywnej produkcji nowego kolagenu (głębokie warstwy skóry są podgrzewane do około 70 stopni Celsjusza).
Co więcje, LipoLife 3G umożliwia kompleksową liposukcję ciała – za pomocą tego nowoczesnego systemu możemy udoskonalić całą sylwetkę, nie tylko brzuch. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej z ramion, nóg, usunąć tzw. chomiki, czy drugi podbródek. Warto podkreślić, że liposukcja laserowa jest jednorazową procedurą – zabieg nie wymaga powtórzeń, co jest jego dużą zaletą. W zależności od ilości tkanki tłuszczowej, jaką trzeba usunąć, zabieg trwa od 2 do 4 godzin. Laseroterapię zawsze poprzedza wstępna konsultacja medyczna, podczas której omawiane są przeciwwskazania, przebieg procedury oraz oczekiwania pacjentki co do efektów.
Jak wygląda odsysanie tłuszczu z brzucha za pomocą innych technologii?
Laserowa liposukcja brzucha a alternatywne zabiegi wyszczuplające – co polecają eksperci?
Zabieg liposukcji laserowej to tylko jedno z możliwych rozwiązań. Wiele kobiet zastanawia się, jakie inne zabiegi wyszczuplające pozwalają zniwelować lokalne depozyty tkanki tłuszczowej? Medycyna estetyczna oferuje kobietom wiele procedur zabiegowych o wysokim profilu bezpieczeństwa i szybkich rezultatach. Jednym z rekomendowanych zabiegów jest liposukcja kawitacyjna (ultradźwiękowa) Vaser Lipo, która doskonale radzi sobie nawet z oporną tkanką tłuszczową. Na czym polega ta metoda? Wiązki energii ultradźwiękowej delikatnie i zarazem bardzo precyzyjnie niszczą złogi tłuszczowe. Co więcej, tłuszcz usunięty z brzucha możemy wykorzystać do wypełnienia innych obszarów ciała np. biustu lub policzków. Ten nowoczesny zabieg wyszczuplający pozwala ponownie wykorzystać nawet 90% odessanego tłuszczu w celu uzyskania wymarzonych kształtów. Odsysanie miejscowo nagromadzonego tłuszczu za pomocą ultradźwięków to koniec możliwości. Inną polecaną procedurą jest SculpSure. Skuteczność zabiegu opiera się na działaniu lasera diodowego o długości fali 1060 nm, który w ciągu 25 minut jest w stanie zredukować nawet 25% tkanki tłuszczowej z obszaru zabiegowego – w bezinwazyjny i bezbolesny sposób. Już po pierwszej sesji możemy zaobserwować wyraźne wyszczuplenie brzucha.
W przypadku innych pytań odnośnie liposukcji brzucha lub innego rodzaju procedury zabiegowej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie. Eksperci chętnie udzielą wskazówek dotyczących najskuteczniejszych zabiegów modelujących na ciało.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.