Montażysta mebli – gdzie szukać ofert pracy w zawodzie?

Montaż mebli to odpowiednie zajęcie dla osób sprawnych fizycznie, ze zdolnościami manualnymi, lubiących zadania zespołowe. Sytuacja na rynku pracy w Polsce od lat jest sprzyjająca dla kandydatów z zawodowym wykształceniem, rzemieślników mających fach w ręku.
Zapotrzebowanie pracodawców jest spore, dlatego warto bliżej poznać swoje możliwości. Od czego zacząć i jak szukać pracy jako montażysta mebli oraz na jak wygląda praca w tym zawodzie?
Montażysta mebli – zakres obowiązków
W klasyfikacji zawodów i specjalności zawód monter mebli oznaczony jest kodem 821902. Praca na tym stanowisku polega, najkrócej mówiąc, na montowaniu różnego typu mebli. Pracownik używa do tego stolarskich urządzeń mechanicznych, i narzędzi do obróbki ręcznej – rodzaj narzędzi zależy głównie od wielkości produkcji. Montażysta mebli dba o przygotowanie stanowiska pracy, musi przestrzegać norm bhp, ochrony przeciwpożarowej. Nim mebel uzyska swój ostateczny kształt, pracownik kompletuje potrzebne elementy, sprawdza, czy są zgodne z wymaganiami dotyczącymi jakości. Sam montaż przebiega wg instrukcji, dokumentacji bądź indywidualnego projektu. Dlatego też montażysta powinien umieć czytać rysunki techniczne.
Jak zostało wspomniane na wstępie – to praca manulana – polega na skręceniu elementów mebli, wbijaniu kołków, sklejaniu podzespołów, mocowaniu akcesoriów w zakładzie bądź bezpośrednio – u klienta. Zadania i wymagania mogą się nieco różnić, w zależności od tego, w jakim miejscu zatrudniony jest montażysta mebli.
Zakres obowiązków osoby pracującej w fabryce wiąże się z obsługą elektronarzędzi, realizacją planu produkcji, często to praca zmianowa. Zatrudnienie się w firmie, która oferuje wyprodukowanie i montaż mebli na wymiar, może z kolei oznaczać nieregularne godziny pracy i podróże służbowe do klientów. Ważnym atutem w tym przypadku jest posiadanie prawa jazdy. Część pracodawców wymaga wykształcenia kierunkowego – ukończenia szkoły zawodowej lub branżowej, nie zawsze jest ono jednak konieczne, a do zawodu można się przyuczyć. Jak zatem znaleźć pracę?
Montażysta mebli – gdzie szukać ogłoszeń o pracę?
Szukanie pracy warto rozpocząć od przygotowania CV. Na to stanowisko list motywacyjny raczej nie jest wymagany. Gdzie czeka praca? Montażysta mebli znajdzie ją i w dużych zakładach produkcyjnych, i w małych pracowniach stolarskich. Wakaty pojawiają się również w firmach oferujących sprzedaż i wynajem mieszkań. W ogłoszeniach, poza montażystą mebli, mogą znaleźć się takie nazwy stanowiska jak monter mebli, stolarz meblowy.
Warunki zatrudnienia obejmują najczęściej pełny etat, ale montaż mebli bywa też traktowany jako dodatkowe zajęcie po godzinach. Gdzie szukać ofert pracy? Przede wszystkim na dużych portalach ogłoszeniowych. Warto wybrać te poświęcone w całości rynkowi zatrudnienia. Anonse znaleźć też można na stronach typu kupię/sprzedam, lokalnych serwisach ogłoszeniowych czy w mediach społecznościowych. Przeglądanie wielu różnych stron może jednak okazać się czasochłonnym zajęciem.
Duża baza ogłoszeń o pracę dla montażystów zamieszczona jest na stronie praca.pl. To jeden z największych serwisów rekrutacyjnych w Polsce, zapewniający wiele ułatwień w poszukiwaniu zatrudnienia. Przeglądanie ofert jest w tym przypadku bardzo proste. Wystarczy w znajdującej się na stronie wyszukiwarce wpisać hasło montażysta lub monter mebli i dodać miasto bądź wybrać region. Co ważne, aby aplikować na wybrane oferty, nie trzeba przechodzić na kolejne strony, zapisywać adresów e-mail rekruterów. Założywszy darmowe konto kandydata, można aplikować online z poziomu portalu pracy. Po rejestracji na praca.pl użytkownicy zyskują dostęp do profilu kandydata, mogą szybko uzupełnić CV, ustawiać powiadomienia o nowo opublikowanych ofertach i być zawsze na bieżąco – co w poszukiwaniu nowego zajęcia jest bardzo ważne.
Poszukiwanie pracy niegdyś kojarzyło się z przeglądaniem lokalnych gazet, chodzeniem do firm i zostawianiem papierowych wersji CV. Obecnie wszystko – łącznie z rozmową kwalifikacyjną – można załatwić online i warto korzystać z licznych udogodnień, jakie daje internet oraz dedykowane rekrutacji serwisy.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.